Jak to wszystko się zaczęło?

Jak to wszystko się zaczęło?

Z pływaniem niemowląt po raz pierwszy zetknąłem się czternaście lat temu kiedy na świat przyszła moja córka. Miała pięć miesięcy kiedy zaczęliśmy zajęcia na pływalni Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu pod okiem dr Krystyny Antoniak – Lewandowskiej. Zarówno ja jak i moja córeczka byliśmy zafascynowani zajęciami na basenie. Nie opuściliśmy żadnej lekcji i po ukończeniu podstawowego kursu dalej kontynuowaliśmy naukę pływania.

Już po pierwszych lekcjach wiedziałem, że w przyszłości chciałbym prowadzić takie zajęcia. Pracowałem wówczas całymi dniami w znanej korporacji i brakowało wolnych chwil na wspólne spędzanie czasu zarówno z nowonarodzoną córką jak i sześcioletnim już wtedy synem. Czas spędzony na basenie rekompensował potrzebę bycia razem i wzmacniał moje relacje z córką.

Rok później rzuciłem pracę i rozpocząłem przygotowania do stworzenia własnej szkoły pływania. Dzięki doświadczeniom zdobytym ze swoim dzieckiem i hospitacją zajęć na kursach prowadzonych przez dr Krystynę Antoniak – Lewandowską oraz na kursach prowadzonych przez Zofię i Jacka Krawczyk – pracowników Zakładu Pływania i Ratownictwa Wodnego Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie – i dostępnej w tym czasie literatury stworzyłem autorski program nauki pływania dla niemowląt i małych dzieci.

Pomysł na nazwę Szkoły Pływania Fala miał swoje podłoże sentymentalne i wywodzi się od nieformalnej nazwy basenu nr 3 przy ul. Teatralnej we Wrocławiu gdzie najpierw nauczyłem się pływać, a później trenowałem pływanie w klubie pływackim Juwenia.

1 lutego 2004 roku, w niedzielę o godz. 14:00 w pierwszym dniu otwarcia Centrum Basenowo – Sportowego Redeco we Wrocławiu poprowadziłem pierwsze zajęcia nauki pływania dla niemowląt. Szału nie było. Pierwsza grupa składała się z ośmiorga niemowląt i towarzyszących im rodziców. I tyle. Cała szkoła pływania. Ale radości dzieci i rodziców nie zapomnę nigdy.

Obecnie w Szkole Pływania Fala na stałe uczy się pływać ponad dwa tysiące niemowląt, dzieci, młodzieży i dorosłych.