Jak przygotować się do zajęć?

Jak przygotować się do zajęć?

Pierwsza wizyta na basenie z kilku miesięcznym dzieckiem bywa niekiedy stresująca. Z reguły to jednak rodzice są bardziej zestresowani niż dzieci. Nowo upieczeni rodzice, a szczególnie mamy obawiają się czy sami poradzą sobie podczas przebierania swojego maleństwa, jakie czynności wykonać najpierw, co należy zabrać na basen i jak ogólnie przygotować się do zajęć.

Na pływalnię przychodzimy około dwadzieścia minut przed rozpoczęciem lekcji, bez pośpiechu i pozytywnym nastawieniem. Wasze nastawienie bezpośrednio udzieli się Waszemu dziecku i wpłynie na zachowanie bobasa w wodzie.

Najbardziej praktycznym i bezpiecznym sposobem przenoszenia dziecka na pływalni jest nosidełko, z którym wchodzimy do szatni, a następnie na płytę basenu. Nosidełko pozwala na bezpieczne pozostawienie dziecka podczas przebierania i bezpieczny transport. W pierwszej kolejności przebieramy siebie, a następnie nasze maleństwo.

Rodziców obowiązuje strój kąpielowy. Z uwagi na dość częste, przypadkowe rozbieranie mam przez własne dzieci dla kobiet najlepiej sprawdza się strój jednoczęściowy. Dla mężczyzn kąpielówki lub spodenki kąpielowe. Klapki basenowe, osobny ręcznik dla rodzica i dziecka, oliwka lub krem nawilżającym, którym smarujemy dziecko po wyjściu z basenu i umyciu pod prysznicem.

Czepek basenowy i okulary pływackie nie są wymagane. Jeśli jednak któryś z rodziców chciałby być wyposażony w taki zestaw, polecam wcześniej w domu pokazać się parę razy dziecku w czepku i okularach aby oswoić maleństwo ze swoim nowym wizerunkiem.

Niemowlęta i dzieci do trzeciego roku życia muszą mieć na sobie specjalną pieluszkę przeznaczoną do pływania w basenie lub specjalne majteczki kąpielowe, które ochronią Twoją pociechę przed niechcianą wpadką.

Bezpośrednio przed wejściem do wody należy obowiązkowo umyć się pod prysznicem. Sposób w jaki należy zrobić to z niemowlęciem zostanie pokazany rodzicom przed pierwszymi zajęciami.

Karmienie dziecka powinno odbyć się około godziny przed planowaną wizytą na basenie. Po zakończeniu lekcji mali pływacy zazwyczaj mają większy apetyt więc należy być przygotowanym na karmienie dziecka po zajęciach.

W drodze powrotnej do domu dzieci najczęściej zasypiają i śpią dłużej niż zwykle.